Talk to Me (2022)

Regie: Danny en Michael Philippou

Een vriendengroep ontdekt dat ze geesten kunnen oproepen met een gebalsemde hand. Dat is een tijdje leuk, tot het ineens niet meer leuk is.

Talk to Me is het speelfilmdebuut van de Australische tweelingbroers Danny en Michael Philippou. Danny schreef mee aan het scenario en samen regisseerden ze de film (leuk weetje: om ervaring op te doen mocht de tweeling in 2013 meewerken bij de opnames van The Babadook van Jennifer Kent). De broers, nu pas 32, maakten vanaf 2013 naam op YouTube met hun kanaal RackaRacka met stunts en horrorkomedies (neem zeker een kijkje, ze zijn echt getalenteerd).

Talk to Me begint (althans, na de eerste brute scène) speels, maar krijgt al snel meer diepgang, bijvoorbeeld door de zeventienjarige Mia (Sophie Wilde) die recent haar moeder verloren is. Mia is ook een beetje socially awkward en stapelt slechte keus op slechte keus (waarbij niet alle keuzes echt logisch zijn, maar het is ze vergeven). Ik was blij verrast te zien hoe zorgvuldig de personages in het algemeen zijn uitgewerkt, en hoe de makers aandacht hebben besteed aan de werking van peer pressure en de onhandige én overmoedige manier waarop jonge mensen met de dood omgaan. Ik vond ook het concept van de hand en de bijna achteloze manier waarop de vriendengroep ermee omgaat heel origineel.

Het is geen perfecte film, maar duidelijk met liefde en overtuiging gemaakt. De verhaallijn is bijvoorbeeld hier en daar wat schokkerig, al blijft het goed volgbaar. De cinematografie is solide, en het acteerwerk van de jonge en veelal nog onbekende cast is ook al een dikke prima. Er is flink wat gore te zien en er zijn een paar griezel- en schrikmomenten, maar de echte horror is van psychologische aard en gaat onder je huid zitten. Aan niets is te zien dat het een lowbudgetfilm is (slechts 4,5 miljoen Australische dollars).

Talk to Me werd goed ontvangen door critici, won verschillende prijzen (waaronder begin 2024 een Saturn Award voor de beste horrorfilm) en deed het uitstekend in de bioscopen, waarmee het voor distributeur A24 de meest winstgevende horrorfilm tot nu toe werd. Wat mij betreft was dit een verfrissend debuut dat nog dagen bleef hangen. Ik gok dan ook dat we nog veel meer gaan horen van de Philippou-broers. Er is op het moment van schrijven (eind 2024) in ieder geval al een vervolg in de maak: Bring her Back, nog geen releasedatum bekend. Ik ben benieuwd!

Deze film op IMDb
Klik hier om te zien waar deze film te zien is

Score Fay Per View
Wat is jouw score voor deze film?
[Totaal: 0 Gemiddeld: 0]

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.